7 Ekim 2007 Pazar

Kültür Bakanlığı Fethullah Gülen'e bağlanmalı!...

Ertuğrul Günay'ın geçmişine aldananlar, onun değişim sağlayacağı kanısıyla avunuyorlar... Kapitalizmin ilelebet muhafaza ve müdafaa edilmesi için, Amerikan patentiyle yönetimde bulunan AKP, ne denli şirin görünürse görünsün, ezilenlerin üzerindeki kırbacı elinden bırakmak istemiyor. Özellikle kültür alanında, yanılsama oluşturmak için vitrinini iyi döşeyen AKP, tatlı su solcularını da kafaya alarak, bildiği yoldan şaşmıyor...

Bildiği yoldan şaşmayacağını somut kanıtlarıyla, gözümüze sokarak belli eden AKP, köpeksiz köyde değneksiz gezebiliyor. Milliyet'ten aktarıyoruz:


Bakanlıktan Londra'da ''Fethullah Gülen''li Mevlana tanıtımı

Mevlana’nın doğumunun 800’üncü yıldönümü nedeniyle Londra’da Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen gecede davetlilere, içinde Fethullah Gülen’in kitabının tanıtıldığı kitapçıklar dağıtıldı

ANKA

Londra’nın başlıca konser alanlarından Cadogan Hall’da, Cumartesi gecesi düzenlenen Mevlevi Sema gösterisini yaklaşık 800 kişi izledi. Gösteriyi izlemek üzere salona alınan davetlilerin her birinin koltuğuna içinde 2007 Mevlana Yılı ile ilgili tanıtım malzemelerinin bulunduğu birer çanta bırakıldı.

Üzerinde Mevlana Celaleddin Rumi’nin 800’üncü doğum yılı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye logolarının bulunduğu çantaların içinden Mevlana Müzesi ile Vuslat, Kaside ve İlahiler CD’si, rozet, kalem, not defteri ve Sema gösterisini anlatan bir broşür çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı logolu çantanın içinden çıkan “Rumi and his Sufi Path of Love" isimli kitapçıkta, Fethullah Gülen’in kitabının tanıtılması ise dikkat çekti. Amerika Birleşik Devletleri’nde, New Jersey’de basılan kitapçığın iç kapağında, ön sözünü Fethullah Gülen’in yazdığı “Fundamentals of Rumi’s Thought" isimli kitabın, arka iç kapağında is Fethullah Gülen tarafından kaleme alınan “Sufizm" kitabının tanıtımı yapıldı.

Semazenleri izlemek üzere salona gelen yerli yabancı bütün konuklara dağıtılan kitabın arkasında da Gülen’in Mevlana hakkındaki görüşüne yer verildi.

tıkla